SAĞLIK

Kazdağlarında bulunan tesislerimizde oksijen miktarının Türkiyede bulunan en yüksek orana sahiptir. Bunun yanında otelimizin tamamında kullandığımız termal suyumuz 9.03 alkali termal olma özelliğine sahiptir. Ender bulunan bu iki doğal özelliğin bir araya getiren hilal doğa oteli sizin yeniden canlanmanıza yardımcı olacaktır. Vücüdunuza aldığınız yüksek miktardaki oksijen oranı ve 9.03 alkali termal suyumuz ile birlikte sağlınıza kavuşacaksınız. Tesislerimizde Dünya Sağlık Örgütünün Covid Önlemleri uygulanmaktadır. Otelimizde Sağlık bakanlığı tarafından tüm otellere gönderilmiş olan yönetmelik eksiksiz uygulanmaktadır. Dezenfektan kullanımı, maske kullanımı, eldiven kullanımı, sosyal mesafe kuralları, restaurant masası arası mesafeler vb. Bunların dışında otelimiz bu kurallarla yetinmemiş ekstra önlemler almıştır. Tüm ortak kullanım alanlarında düzenli olarak standart temizliğin dışında dezenfekte işlemi de yapılmaktadır.Ahşap Evlerimizde her misafirimizden sonra düzenli olarak yapılan temizliğin dışında dezenfekte işlemi yapılmaktadır. Rezervasyon sistemi ile her ailemize özel olarak rezerve ettiğimiz havuzlarımız, her ailemizin kullanımından sonra dezenfekte edilmektedir. Restaurant masalarımız standart 1.5 metre olan sosyal mesafe uygulaması otelimizde 3 metre olarak uygulanmaktadır. Dileyen misafirlerimiz güzel havalarda yemek servislerini kamelyalarda, dileyen misafirlerimiz kendi ahşap evlerinde alabilirler.

ALKALİ TERMAL NEDİR NE İŞE YARAR

Sağlık ve Huzurun Buluştuğu Cennet Kazdağları

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Alkali su antioksidanlarla dolu olduğu için grip yada soğuk algınlığına yakalanma riskini azaltmak için bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olmaktadır. Alkali su zararlı serbest radikalleri etkisiz hale getirerek onları enerji üretimi için kullanacaktır.

Güçlü Bir Antioksidandır

Alkali su serbest radikallerle mücadele edebilen antioksidan özellikler barındırmaktadır. Bu serbest radikaller erken yaşlanma dahil birçok olumsuz duruma neden olabilmektedir. Alkali su böylece hem yaşlanma karşıtı hem de hastalık karşıtı olabilmektedir.

Vücudu Temizler

Alkali suyun bir diğer faydası ise vücudu temizleme özelliğidir. Özellikle bağırsaklardaki kirli birikimi ortadan kaldırabilmektedir. Bu birikimler zamanla tehlikeli boyutlara varabilmektedir. Alkali su içmek bağırsak hareketliliğini de düzenlemektedir. Kabızlık ve diğer sorunları azaltmaya da yardımcı olur. Günlük olarak içilen alkali su vücuttaki sistemleri temizlemekte böylece de virüs, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların daha az yaşanmasını sağlamaktadır.

Vücudu Nemlendirir

Vücudun nemini korumak için alkali su ideal bir seçimdir. Vücuttaki suyun dengesini korumasını optimum sağlığa kavuşmak için esastır. İyonlaşma sırasında alkali su, super bir nemlendirici olarak çalışarak hücresel düzeyde emilir ve mikro kümeler halinde suyu oluşturur.

Sindirim Sistemini Destekler

Asit, normal sindirim sürecini engeller. Baharatlı gıdalar, alkol, aşırı yemek, stres ve diğer faktörler mide borusuna geri dönen aside neden olmaktadır. Bu durum, mide ekşimesi ve asit reflü ile sonuçlanır. Sıklıkla olduğu zaman yemek borusu duvarlarında hasara neden olabilir. Asit genellikle şişkinlik, mide bulantısı, hazımsızlık yada kusma gibi başka sorunları da beraberinde getirir. Alkali su gibi alkalize gıdalar ise asit etkilerini nötralize ederek iyi sindirim sistemini desteklemektedir.

Kemik Hastalıklarından Korur

Diyetler çok asidik olduğu için çoğu kişide kemik mineral yoğunluğu kaybına ve osteoporoza yol açmaktadır. Osteoporoz yaşama kalitesini etkileyen bir hastalık halini alabilmektedir. Erken aşamalarda hastalık engellenemez ama tedavi edilmediği takdirde kemikler kırılma noktasına kadar gelebilir. Alkali su ise ostreopoz hastalığının oluşmasını engellemek için yardımcı olabilmektedir.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Fazla kilolu veya obez olmanın nedenlerinden biri toksinlerin vücutta birikmiş ve yağ dokusunda depolanmış olmasıdır. Vucut dokularındaki aşırı asidite ciddi sorunlara neden olabilir. Alkali su tüketimi vücuttaki asitliği azaltarak kilo almaya neden olan yoğun depolanmasını önlemeye yardımcı olmaktadır.

Kanserle Mücadele Eder

Kanser hücreleri asitli ortamda gelişirler. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları ise vücutta artan asit düzeylerine yol açmaktadır. Alkali su tüketimi asidi nötralize etmeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda PH değerini de koruyarak sağlıklı bir yapı oluşturulmasını desteklemektedir. Sonuç olarak kanseri önlemek için oldukça etkili bir hale gelebilmektedir.

Diyabeti Önler

Pankreas vücutta şeker düzeylerinin ve yeterli enerji üretiminin sağlanmasından sorumlu olan insulini oluşturan bezdir. Pankreasın fonksiyonu ise alkalin ortamlar tarafından desteklenir. Alkali su içerek kolayca bunu elde edebilirsiniz. Böylece, diyabetin önlenmesi için pankreasa yardımcı olmuş olursunuz.

Cilt Sağlığını Destekler

pH değerlerinin denge altında tutulması cilt sağlığını korumak için son derece önemlidir. Alkali su, vücuttaki en büyük organı sulu tutmaktadır. Bu durumda, son derece sağlam ve esnek bir cilt görünümü sağlanmaktadır. Ayrıca cilt dokusunun gençleştirilmesine de katkıda bulunur. Cildin temizlenmesi aynı zamanda aknelerin oluşmasını engeller.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ RAPORU

TERMAL SUYUMUZ İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ TARAFINDAN RAPORLU VE ONAYLIDIR

Doğal çıkışlı termal suyumuzun sıcaklığı 34.5 - 37.5 derece arasındadır. pH derecesi 9.03 olup içilebilir alkali termaldir ve ender sulardandır. Toplam mineral düzeyi litrede 816.5 miligramdır. Hem içme kürü hem de banyo kürü olarak kullanılabilir.

İçme kürü olarak kullanıldığında genel sağlığı korur ve güçlendirir, safra kesesi ve karaciğer fonksiyonlarını düzenler, mide, bağırsak ve kandaki asit düzeyinin dengelenmesini sağlayarak rahatsızlıkları iyileştirir.

Banyo kürü olarak kullanıldığında Romatizmal Hastalıklar, Dejeneratif Eklem hastalıkları, inflamatuar romatizmal hastalıklar, Yumuşak doku romatizmaları (Kroniik bel,omuz ağrıları gibi), Cilt Hastalıkları, Dermatit (Egzema), Psoriasis (Sedef), Mantar Hastalıkları tedavilerinde kullanılır.

TÜRKİYENİN AKCİĞERLERİ KAZ DAĞLARI

Sağlık ve Huzurun Buluştuğu Cennet Kazdağları

Dünyanın, alplerden sonra en fazla oksijene sahip ormanları kaz dağları’nda. Ülkemizin de en fazla oksijen üreten bölgesi bu topraklardır, çok büyük bir kısmı milli park ilan edilerek koruma altına alınmıştır, bu sebepledir ki gerek sağlık turizmi, gerek doğa ve kültür turizmi için yılın her dönemi hem yerli hem de yabancı çok sayıda turist çekmektedir.Kaz dağları sadece bol oksijenli yemyeşil doğası ile değil; muhteşem yürüyüş parkurları, yörenin kültürü ve çok eskilerden günümüze gelen efsaneleri ile de ünlü. Mitolojideki adıyla ida dağı olarak da bilinen kaz dağları, çok eski zamanlarda meydana gelen jeolojik oluşumları, farklı bitki örtüsü ve çanakkale boğazı’ndan gelen hava akımlarının burada bitki örtüsü ile karşılaşması sonucu oksijen miktarı fazla bir havaya sahip. Körfeze kadar uzanan dağ sırası sonucunda da kaz dağları’nda hem kara hem de deniz ikliminin özellikleri gözleniyor. Bu sebeple de ılıman bir iklim hâkim.

COVİD 19 ÖNLEMLERİMİZ

Sağlık ve Huzurun Buluştuğu Cennet Kazdağları

Otelimizde Sağlık bakanlığı tarafından tüm otellere gönderilmiş olan yönetmelik eksiksiz uygulanmaktadır. Dezenfektan kullanımı, maske kullanımıi eldiven kullanımı, sosyal mesafe kuralları, restaurant masası arası mesafeler vb. Bunların dışında otelimiz bu kurallarla yetinmemiş ekstra önlemler almıştır.

* Tüm ortak kullanım alanlarında düzenli olarak standart temizliğin dışında dezenfekte işlemi de yapılmaktadır.
* Ahşap Evlerimizde her misafirimizden sonra düzenli olarak yapılan temiziğin dışında dezenfekte işlemi yapılmaktadır.
* Rezervasyon sistemi ile her ailemize özel olarak rezerve ettiğimiz havuzlarımız, her ailemizin kullanımından sonra dezenfekte edilmektedir.
* Restaurant masalarımız standart 1.5 metre olan sosyal mesafe uygulaması otelimizde 3 metre olarak uygulanmaktadır. Dileyen misafirlerimiz güzel havalarda yemek servislerini kamelyalarda, dileyen misafirlerimiz kendi ahşap evlerinde alabilirler.